Potrzebny elektryk? Podpowiadamy, jak znaleźć profesjonalistę

Bez względu na to, czy chodzi o drobną awarię, czy nową instalację, najważniejsze będą umiejętności i doświadczenie elektryka. Jak znaleźć tego najlepszego?

Niektórzy żartują, że dobry elektryk to żywy elektryk. W sytuacji, kiedy w całym domu nie ma jeszcze instalacji nie będzie to jednak najlepszą rekomendacją. Od fachowca wymagasz przecież rzetelności, doświadczenia i szybkości działania. I choć wydawać by się mogło, że to cechy, które powinien posiadać każdy elektryk, w rzeczywistości znalezienie dobrego fachowca może być sporym problemem. Warto więc zawczasu dowiedzieć się, jak rozpoznać dobrego elektryka i wśród ofert dostępnych na takich stronach jak www.starofservice.pl wybrać tę najlepszą. Tym bardziej, że wcale nie jest to trudne.

Sprawdź uprawnienia

Gwarancją dobrze wykonanego zlecenia są zwykle posiadane przez elektryka uprawnienia. To, czy wybrany przez ciebie specjalista posiada uprawnienia, powinieneś sprawdzić jeszcze przed nawiązaniem współpracy. Szczególnie ważne będą, kiedy chodzi nie o drobną naprawę, a wykonanie całej instalacji. W przeciwnym wypadku możesz bowiem mieć spore problemy z jej wpisaniem do księgi budowy.

Płacisz – wymagasz

Załatwienie formalności związanych z przyłączeniem domu do sieci energetycznej jest naprawdę czasochłonne i może przysporzyć sporych trudności. Zwłaszcza, jeśli dotąd się tym nie zajmowałeś, a o przepisach dotyczących elektryki masz niewielkie pojęcie. Dobry fachowiec zrobi to za ciebie, a ty nie będziesz musiał martwić się ani doprowadzeniem prądu budowlanego, ani też odbiorem gotowej instalacji. To najwygodniejsze i, co najważniejsze, najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Zrezygnuj na początku

Zdarza się, że złego elektryka można rozpoznać jeszcze przed wykonaniem zlecenia. Niepokojącym sygnałem jest na pewno narzekanie na kolegów po fachu – często okazuje się jedynie sposobem na przykrycie własnego braku umiejętności. Jeśli chodzi o wykonanie nowej instalacji, dobry elektryk powinien też spytać nas o to, jakich urządzeń będziemy używać i w których pomieszczeniach mają się one znajdować. Uzyskana tak wiedza pozwoli mu na stworzenie dopasowanej do naszych potrzeb instalacji. Brak tych pytań to wystarczający powód, by przemyśleć rezygnację ze współpracy z danym fachowcem.