Przekrój przez dostępne na polskim rynku typy rynien

Kiedy jest budowany dom warto potraktować z uwagą rynny. W związku z tym możemy naprawdę długo cieszyć się bezproblemowo działającą dachową konstrukcją. Nie ma co się doszukiwać oszczędności w tym przypadku, rynny kupuje się bowiem raz na wiele, wiele lat.

PCV nie tylko do wyrobu okien…
Większość spotykanych na ten moment na naszym rynku rynien robi się z tego samego materiału co systemy okienne. Atrakcyjna cena i dostęp bez problemu to te najistotniejsze elementy, które będą determinowały tak dużą popularność rynien z polichlorku winylu. Takie rynny to idealny pomysł dla leniwych, ponieważ są łatwe w myciu i nie trzeba ich konserwować w żaden sposób. Niestety, w wyniku oddziaływania termicznego zmieniają swój rozmiar, dlatego należy przed montażem odpowiednim sposobem poddać je zwymiarowaniu. Mimo wszystko żywotność ponad 5 dekad takich rynien prezentuje się naprawdę dobrze.

Rynny ze stali i aluminium
Jest to droższa od wcześniejszej opcja, niemniej ocenia się, że będą wytrzymywać one ok 100 do 120 lat. Rynny z metalu będzie cechować stosowna sztywność, duża wytrzymałość, jak również odporność na promieniowanie ultrafioletowe i zmienne warunki atmosferyczne. Dostępność rynien z tej kategorii jest troszkę mniejsza niż wariantów z PCV, nie mniej jednak w dużych sklepach budowlanych czy w sieci, nie będzie żadnej trudności z odszukaniem ich.