Jaką odmianę drewnianego surowca należy zastosować do budowy domu?

Wzniesienie domu z materiałów drewnianych to taki krok na który jest dziś zdecydowanych coraz większa zbiorowość różnych osób. Jednym z najbardziej istotnych elementów, które należy w tej kwestii mieć na uwadze w sytuacji budowania domu w takim wariancie jest wybór rodzaju drewna.Zdecydowanie największym błędem, co zgodnie mówią specjaliści, jest zastosowanie w budowie domu drewna niestruganego i niepoddanego suszeniu. Na poziomie pozornych oszczędności może obniżyć to cenę budowli, jednakże tego typu drewniany surowiec nie będzie dobrym materiałem, gdyż ma ewidentnie mniejszą wytrzymałość na zginanie, jego nośność jest również niezbyt dobra, a wilgoć w nim obecna wnika w wełnę mineralną.

Sosna, świerk? Testujemy cechy poszczególnych budulców.
W przypadku elementów konstrukcyjnych należy postawić na sosnowe drewno, jest ono naprawdę wytrzymałe, elastyczne oraz w miarę łatwe, gdy już mowa o obróbce. Na elementy poza konstrukcyjne dobrym wyborem będzie przykładowo świerk.
Kupując drewno konstrukcyjne trzeba zwrócić uwagę na wilgotność, zatem warto szukać tylko tych produktów, które poddano suszeniu komorowemu. Proces ten gwarantuje, że drewno wykorzystane w budowie domu będzie wolne od zarodników pleśni grzybów albo najróżniejszego typu owadów.Jeśli stawiamy na bezpieczeństwo mieszkania i mamy zdecydowanie chęć zmniejszyć ryzyko zajęcia się domu, wybierzmy wówczas drewno strugane. Budowa domu z niestruganego drewna to ryzyko, że dom spali się w przypadku wybuchu pożaru błyskawicznie, ogień bowiem ślizga się po gładkich powierzchniach.