Drzwi zewnętrzne do domu i mieszkania – wybór na lata

Wybór drzwi zewnętrznych to jedna z najważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w czasie budowy czy remontu domu lub mieszkania. Często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. A przecież jakość drzwi zewnętrznych wpływa na tak wiele kwestii, m.in. bezpieczeństwo, utrzymanie ciepła, prywatność czy estetykę.

Zanim zaczniesz szukać drzwi zewnętrznych

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w bloku, czy w domu jednorodzinnym, do zakupu drzwi warto podejść z odpowiednim nastawieniem. Na samym początku trzeba zadać sobie pytanie nie tyle o to, jakich drzwi szukamy, ale po co to robimy. Ktoś mógłby powiedzieć, że odpowiedź to „oczywista oczywistość”: drzwi zewnętrzne to must have każdego domu i mieszkania. Od dawien dawna nic się w tej sprawie nie zmieniło. Po co więc łamać sobie tym głowę? W sumie to prawda, ale nie do końca…

Drzwi zewnętrzne dają poczucie bezpieczeństwa  

To truizm, ale jeśli to sobie uświadomimy, być może spróbujemy się zastanowić, co tak naprawdę to bezpieczeństwo we własnych czterech ścianach dla nas oznacza – a tym samym, na jakiego typu ochronę chcielibyśmy w sposób szczególny postawić. Być może w pierwszej kolejności zależy nam na zabezpieczeniu się przed włamaniem? Wtedy warto pomyśleć o drzwiach zewnętrznych antywłamaniowych? A może kluczowe jest dla nas otaczanie się naturalnymi materiałami. Wówczas poszukiwania można zacząć od drzwi drewnianych. Dla jeszcze innych osób priorytetem będzie bezpieczeństwo przeciwpożarowe lub zabezpieczenie przed hałasami z zewnątrz. Wtedy podczas przeglądania asortymentu różnych sklepów zwrócimy szczególną uwagę na te elementy.

Stolarka drzwiowa jako ważny element energooszczędności domu i mieszkania

Nowoczesne budownictwo kładzie rosnący nacisk na energooszczędność domów i mieszkań. Dzięki temu są one tańsze w utrzymaniu i bardziej przyjazne środowisku. Nie od dziś wiadomo, że otwory okienne i drzwiowe to miejsca, przez które może uciekać duża ilość ciepła. Dlatego producenci stolarki okiennej i drzwiowej starają się udoskonalać swoje produkty w taki sposób, by zminimalizować straty w tym zakresie. Dlatego również my powinniśmy się zastanowić, jak za rok czy dwa będą wyglądały nasze rachunki za ogrzewanie. To, jakie dziś wybierzemy drzwi zewnętrze, będzie również miało na to przełożenie.

Wpływ drzwi na wygląd domu

Mało rzeczy może tak skutecznie zepsuć wygląd fasady budynku jak źle dobrane drzwi. Na szczęście ta reguła działa również w drugą stronę. Umiejętnie dopasowane drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na jego wygląd. Wbrew pozorom, również kupując drzwi zewnętrzne do mieszkania w bloku, warto kierować się ich estetyką. Po pierwsze dlatego, że oglądamy je za każdym razem, przechodząc przez przedpokój. Po drugie, są one pierwszym elementem naszego mieszkania, z jakim mają styczność nasi goście. Po trzecie – warto by pasowały do korytarza w bloku i do drzwi naszych sąsiadów.

 Szeroki wybór różnych modeli do domu i mieszkania

Podsumowując, do zakupu drzwi zewnętrznych należy się dobrze przygotować, a przygotowania te warto zacząć od siebie i od odpowiedzi na pytanie, na czym dokładnie nam zależy. Potem oczywiście przystępujemy do poszukiwań. Dobrą opcją jest skorzystanie ze sklepu z bogatym asortymentem. Przykładem może być sklep dobredrzwi.pl. Zapewni on nam nie tylko duży wybór. Dzięki niemu zyskamy również szeroki ogląd na to, jakie drzwi dostępne są na rynku. Wśród marek znajdujących się w ofercie dobredrzwi.pl są m.in.:

  • Gerda,
  • Porta,
  • CAL,
  • ERKADO,
  • Martdom,
  • KR Center.