Korzystanie z tablic magnetycznych

W przypadku tablic magnetycznych mówimy o przedmiocie, którego powierzchnię można ścierać na sucho, do tego można posłużyć się gąbką. Dlatego też często produkt ten określa się mianem tablic magnetycznych sucho-ścieralnych. Jeżeli chodzi o to, co też usuwamy z takiej powierzchni, to jednak nie mówimy tutaj o kredzie. Na tego typu tablicach piszemy używając markerów o różnych kolorach.

Co do rozmiarów tablic magnetycznych to możemy powiedzieć o różnych wielkościach niekiedy nawet dochodzących do wartości 400×120 cm. Zazwyczaj jednak są one nieco mniejsze.

Tablice magnetyczne możemy ustawiać tak w pionie, jak i poziomie. Służą do tego rozkładane statywy, czy też stelaże. Jednak produkt taki przeważnie jest obudowany lekką (anodowaną aluminiową) ramą posiadającą w rogach otwory, dzięki czemu można tą tablicę przykręcić gdzieś na stałe. Jest ona przy tym stosunkowo lekka. Jeżeli chodzi o cały zestaw to może on zawierać:

  1. tablicę ze szkła hartowanego wraz z ramą
  2. stojak w postaci trójnogu lub tym podobny
  3. komplet markerów
  4. gąbkę magnetyczną
  5. płyn do czyszczenia tablic
  6. holder magnetyczny (uchwyt na markery)
  7. czyścik magnetyczny
  8. wkłady filcowe
  9. zestaw magnesów

Każda tablica magnetyczna powinna posiadać półeczkę na używany marker. Co do ścierania nie jesteśmy tutaj narażeni na żadne ślady, mazy, a powierzchnię czyści się szybko i łatwo. Warto tu jeszcze wspomnieć o poszczególnych rodzajach markerów i możliwości ich ścierania i tak:

– ślad po markerze sucho-ścieralnym usuwamy przy pomocy suchej gąbki

– ślad po markerze kredowym usuwamy w ten sam sposób, co w przypadku sucho-ścieralnego

– ślad po markerze permanentnym zmazujemy po nasączeniu gąbki płynem

Dobrze wykonana tablica powinna posiadać wszystkie niezbędne certyfikaty. W zależności od rozmiaru możemy tutaj mówić o różnej rozpiętości cenowej sięgającej mniej więcej kilkaset złotych. tablica-suchoscieralna

Co do zastosowania to tablica magnetyczna może znaleźć się w szkole, na uczelni na ćwiczeniach, czy nawet na jakimś szkoleniu, kursie. Przeważnie jednak mówimy tutaj o zastosowaniu konferencyjnym, ewentualnie biurowym. To jednak nie wszystko ponieważ tak na dobrą sprawę to można ją wykorzystać do wielu innych celów. Można przykładowo na niej umieścić:

– fotografie

– menu w restauracji

– reklamę o produkcie i promocji

– dowolny obrazek

W przypadku fotografii możemy mówić o wystawie, kiedy to na tablicy umieszczamy zdjęcia wykorzystując magnesiki. W restauracji natomiast możemy wypisać na takiej tablicy informacje na temat „dania dnia”, polecanych posiłków, ich cen itp. W sklepie możemy tak zareklamować produkt, poinformować o jego przecenie, rabacie, dodatkowo opatrzyć to zdjęciem towaru. Co do obrazka, to możemy taką tablice wykorzystać i montując ją do ściany, czy jakiegoś mebla umieścić w środku jakąś kompozycję, co wpłynie pozytywnie na wizerunek mieszkania. Będzie to forma dekoracji, jakiegoś obrazu, który to można dowolnie zmieniać. Z tego wynika, że możliwości jest tu wiele. Konkretne stelaże można tutaj regulować (zmieniać wysokość, szerokość), a sama tablica może występować w różnych kolorach. Jest to konstrukcja często wzmocniona jakąś płytą od tyłu.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o samym nazewnictwie. Otóż tablicę magnetyczną, tak jak jest to w przypadku papierowych arkuszy i elektronicznych ekranów używanych na konferencjach, wykładach, szkoleniach itp. określamy jako tak zwany flipchart. Jest to jeden z najczęściej wykorzystywanych sposobów, a warto tu powiedzieć o jego znaczeniu ekologicznym. W przypadku tablic magnetycznych, kiedy to chcemy coś zapisać nie marnujemy niepotrzebnie dodatkowych arkuszy papieru, co pośrednio może się przecież wiązać z wycinką drzew. Więc i taki niuansik ma tu swoje znaczenie.

Takie tablice magnetyczne można znaleźć tu: https://wally.com.pl/k1002,tablice-suchoscieralne-magnetyczne.html