Korzystanie z tablic magnetycznych
W przypadku tablic magnetycznych mówimy o przedmiocie, którego powierzchnię można ścierać na sucho, do tego można posłużyć się gąbką. Dlatego też często produkt ten określa się mianem tablic magnetycznych sucho-ścieralnych. Jeżeli chodzi o to, co też usuwamy z takiej powierzchni, to jednak nie mówimy tutaj o kredzie. Na tego typu tablicach piszemy używając markerów o różnych kolorach.
Co do rozmiarów tablic magnetycznych to możemy powiedzieć o różnych wielkościach niekiedy nawet dochodzących do wartości 400×120 cm. Zazwyczaj jednak są one nieco mniejsze.
Tablice magnetyczne możemy ustawiać tak w pionie, jak i poziomie. Służą do tego rozkładane statywy, czy też stelaże. Jednak produkt taki przeważnie jest obudowany lekką (anodowaną aluminiową) ramą posiadającą w rogach otwory, dzięki czemu można tą tablicę przykręcić gdzieś na stałe. Jest ona przy tym stosunkowo lekka. Jeżeli chodzi o cały zestaw to może on zawierać:
- tablicę ze szkła hartowanego wraz z ramą
- stojak w postaci trójnogu lub tym podobny
- komplet markerów
- gąbkę magnetyczną
- płyn do czyszczenia tablic
- holder magnetyczny (uchwyt na markery)
- czyścik magnetyczny
- wkłady filcowe
- zestaw magnesów
Każda tablica magnetyczna powinna posiadać półeczkę na używany marker. Co do ścierania nie jesteśmy tutaj narażeni na żadne ślady, mazy, a powierzchnię czyści się szybko i łatwo. Warto tu jeszcze wspomnieć o poszczególnych rodzajach markerów i możliwości ich ścierania i tak:
– ślad po markerze sucho-ścieralnym usuwamy przy pomocy suchej gąbki
– ślad po markerze kredowym usuwamy w ten sam sposób, co w przypadku sucho-ścieralnego
– ślad po markerze permanentnym zmazujemy po nasączeniu gąbki płynem
Dobrze wykonana tablica powinna posiadać wszystkie niezbędne certyfikaty. W zależności od rozmiaru możemy tutaj mówić o różnej rozpiętości cenowej sięgającej mniej więcej kilkaset złotych.
Co do zastosowania to tablica magnetyczna może znaleźć się w szkole, na uczelni na ćwiczeniach, czy nawet na jakimś szkoleniu, kursie. Przeważnie jednak mówimy tutaj o zastosowaniu konferencyjnym, ewentualnie biurowym. To jednak nie wszystko ponieważ tak na dobrą sprawę to można ją wykorzystać do wielu innych celów. Można przykładowo na niej umieścić:
– fotografie
– menu w restauracji
– reklamę o produkcie i promocji
– dowolny obrazek
W przypadku fotografii możemy mówić o wystawie, kiedy to na tablicy umieszczamy zdjęcia wykorzystując magnesiki. W restauracji natomiast możemy wypisać na takiej tablicy informacje na temat „dania dnia”, polecanych posiłków, ich cen itp. W sklepie możemy tak zareklamować produkt, poinformować o jego przecenie, rabacie, dodatkowo opatrzyć to zdjęciem towaru. Co do obrazka, to możemy taką tablice wykorzystać i montując ją do ściany, czy jakiegoś mebla umieścić w środku jakąś kompozycję, co wpłynie pozytywnie na wizerunek mieszkania. Będzie to forma dekoracji, jakiegoś obrazu, który to można dowolnie zmieniać. Z tego wynika, że możliwości jest tu wiele. Konkretne stelaże można tutaj regulować (zmieniać wysokość, szerokość), a sama tablica może występować w różnych kolorach. Jest to konstrukcja często wzmocniona jakąś płytą od tyłu.
Na koniec warto jeszcze wspomnieć o samym nazewnictwie. Otóż tablicę magnetyczną, tak jak jest to w przypadku papierowych arkuszy i elektronicznych ekranów używanych na konferencjach, wykładach, szkoleniach itp. określamy jako tak zwany flipchart. Jest to jeden z najczęściej wykorzystywanych sposobów, a warto tu powiedzieć o jego znaczeniu ekologicznym. W przypadku tablic magnetycznych, kiedy to chcemy coś zapisać nie marnujemy niepotrzebnie dodatkowych arkuszy papieru, co pośrednio może się przecież wiązać z wycinką drzew. Więc i taki niuansik ma tu swoje znaczenie.
Takie tablice magnetyczne można znaleźć tu: https://wally.com.pl/k1002,tablice-suchoscieralne-magnetyczne.html