Rkantor.com – wymiana walut bez wychodzenia z domu

Pamiętacie szkolne wycieczki w latach 90-tych albo zagraniczne kolonie? Wyjeżdżaliśmy wtedy z pieniędzmi w portfelu, a tuż przed przejazdem przez granicę w popłochu szukaliśmy kantoru, tracąc na transakcjach spore kwoty. Od tamtych czasów wiele się zmieniło, a jednak wciąż są osoby, które korzystają z tradycyjnych kantorów. Dlaczego? Bo wciąż nie wiedzą, że mogą to zrobić taniej, łatwiej i bez wychodzenia z domu.

Wymiana walut przez Internet?

Skoro płacimy przez Internet, robimy zakupy przez Internet, chodzimy na randki przez Internet i spotykamy się ze znajomymi przez Internet, możemy też tą drogą sprzedawać waluty. Przekonałam się o tym, gdy spróbowałam Rkantor.com. Jestem jedną z tych osób, które nie podróżują często, a gdy gdzieś jadą, to z dowodem osobistym. Potrzebuję więc raz na kilkanaście miesięcy euro albo funtów. Za to spłacam ratę kredytu i co miesiąc bardzo, ale to bardzo interesuje mnie kurs franka.

Jak działa taki kantor internetowy i na czym polega wymiana walut w sieci? Tylko na początku musimy poświęcić kilka minut na rejestracje i założenie konta. Co ciekawe, chociaż kantor powiązany jest ze znanym wszystkim bankiem Raiffeisen Polbank, to nie musimy być klientem tego właśnie banku. Dokonując transakcji nie tylko mamy korzystny kurs, ale także możemy zyskiwać punkty. Wystarczy zarejestrować się z podaniem naszego kodu polecającego 32771582, by uzyskać 1500 punktów, co umożliwia wymianę 1500 jednostek waluty bez spreadu. Punkty te są ważne przez kolejne pół roku!

wymiana-walut

Gdy już mamy konto w kantorze Rkantor.com możemy z własnego konta przelać pieniądze do kantoru. Możemy też poprosić osobę, która ma nam wpłacić pieniądze w euro, funtach, dolarach czy frankach by zrobiły przelew właśnie na nasze konto w kantorze. Potem po znakomitych kursie i bez dodatkowych opłat sprzedać je. Zyskujemy w ten sposób złotówki, które znowu możemy sobie przelać na docelowe konto. Oczywiście, możemy też zrobić odwrotnie – przelać złotówki i po dobrym kursie kupić obcą walutę. Przewalutowane pieniądze możemy też bezpłatnie odebrać z oddziału banku Raiffeisen Polbank, wypłacić z bankomatu Euronet za pomocą kodu SMS, albo zamówić przekaz InPost.

Kurs franka już tak nie martwi

Taki kantor polecam właśnie osobom podróżującym, ale także tym, którym comiesięczny kurs franka spędza sen z powiek – jeśli samodzielnie wymienimy pieniądze i kredyt walutowy będziemy spłacać z pominięciem przewalutowania automatycznego w naszym banku, możemy zyskać rocznie nawet kilkaset złotych.