Krzesło czy fotel? Zadbaj o komfort pracy w biurze

Właściwe narzędzia do pracy w biurze są konieczne, by ją dobrze wykonywać. Nikt nie chce pracować bez sprawnego telefonu, szybkiego i niezawodnego komputera, bez łatwej w obsłudze kserokopiarki. Jednak równie ważne dla osoby pracującej jest także to, w jaki sposób i na czym siedzi. Zwłaszcza, gdy w pracy, w jednym miejscu i w jednej pozycji spędzamy cały dzień.

krzesla-przy-biurku

Skutki nieprawidłowego siedzenia

źródło: https://www.centrumkrzesel.pl/fotel-relaks-sg/3394/p

źródło: https://www.centrumkrzesel.pl/fotel-relaks-sg/3394/p

Niewłaściwe krzesło biurowe ma ogromny wpływ na jakość pracy. Jeśli powoduje ból kręgosłupa i nóg trudno na nim wysiedzieć przez kilka godzin dziennie, a tego przecież często oczekują pracodawcy. Gdy zaś na niewłaściwie dobranym krześle spędzamy kilka lat pracując codziennie na pełen etat, z czasem może okazać się, że nasza postawa jest niewłaściwa, że bóle pleców i głowy uniemożliwiają skupienie się na zadaniu, że nogi wymagają interwencji chirurga. Dlatego trzeba zrezygnować ze zwykłego, drewnianego krzesła na rzecz krzesła lub fotela do biura. Ergonomicznego, wyprofilowanego i umożliwiającego pełną regulację.

Cechy wygodnego krzesła

Dobre krzesło biurowe musi posiadać podłokietniki, regulację wysokości i kąta oparcia, musi być miękkie, ale dobrze popierać kręgosłup na całej jego długości. Dobrze też, gdy jest usadowione na kołach, które nie niszczą podłogi i jest obrotowe, co ułatwia dostęp do wszystkich elementów biurka, oraz wstanie i odejście od miejsca pracy. Jeśli do biura wybieramy fotel, to warto od razu kupić też podnóżek – przyda się w chwilach wypoczynku i przerwy w pracy. W wyspecjalizowanym sklepie https://www.centrumkrzesel.pl/ znajdziemy całą gamę krzeseł do domu i do biura. Także foteli biurowych https://www.centrumkrzesel.pl/fotele-biurowe-/119/c, które zapewniają maksymalną wygodę. Pamiętajmy, że osoby pracujące w domu również powinny zadbać o wygodę – spędzanie wielu godzin przed komputerem, czy to zawodowo, czy rozrywkowo, wymaga odpowiedniego siedziska.