Dom na baterie

Masz własny dom, ale ciągle skarżysz się na wysoki ceny za energię? Prąd często potrzebny jest w domu nie tylko do tego, by działał telewizor, czy żarówki, ale do ogrzewania wody, całego mieszkania, do pompowania wody z głębinowej studni. Dlatego warto nie tylko podczas budowy domu, ale także modernizacji, zainwestować w panele fotowoltaniczne – estetyczne, mocowane na dachu “baterie”, które zapewniają energię w każdy, nawet pochmurny dzień.

panele-fotowoltaiczne

Oto korzyści, jakie płyną z wykorzystania paneli fotowoltanicznych:

Jesteś ekologiczny – panele fotowoltaiczne nie produkują CO2, nie emitują szkodliwych związków do środowiska, żadnych gazów.

Twój dom jest tańszy – masz własny prąd, dzięki czemu instalacja paneli bardzo szybko się zwraca, a tani prąd zapewniony jest nawet na kolejne 25 lat. Panele są praktycznie bezobsługowe i nieawaryjne, dlatego nie dość, że nie wymagają napraw, to jeszcze nie przychodzą do domu rachunki za prąd. Aby móc zamontować panele, nie trzeba prowadzić działalności gospodarczej. Do tego jeszcze energia powstaje bardzo blisko, więc korzystanie z niej nie wiąże się z kosztami przesyłu na duże odległości. Warto więc zastanowić się właśnie nad takim rozwiązaniem http://columbusenergy.pl/oszczedzaj1/?z=5

Masz prąd nawet w listopadzie… – najwięcej energii produkują panele wtedy, kiedy jest ona najbardziej potrzebna, czyli w dzień, bo właśnie w dzień, za sprawą słońca, powstaje najwięcej energii elektrycznej. Dzięki nim, w szczytowym momencie zapotrzebowania na prąd jest on dostarczany, ale też magazynowany, dlatego nie zabraknie go w nocy. A jeśli dzień jest pochmurny, to i tak prąd zostanie dostarczony do domu – panele bowiem przetwarzają również promieniowanie odbite i rozproszone.