Wanna ozdobą wnętrza

Wanna wolnostojąca to marzenie wielu właścicieli łazienek. Dlaczego, pomimo takiego wyboru wanien w sklepach, właśnie modele wolnostojące kojarzą się z luksusem? Wanny wolnostojące są wygodne w użytkowaniu, a jednocześnie stanowią najważniejszy punkt łazienki – są najbardziej eksponowane i potrafią być prawdziwą ozdobą wnętrza.

Odpowiednie wnętrze

Modeli wolnostojących wanien jest na rynku sporo. Należy je jednak dobierać odpowiednio do wystroju całej łazienki. Możemy więc wybrać dużą stylizowaną wannę na rzeźbionych nóżkach, jak i praktyczną, nowoczesną, jednobryłową, która zapewni maksimum wygody i przyciągnie wzrok. Zasadą jednak jest to, że wanna wolnostojąca powinna się znaleźć w łazience o dużej powierzchni, bo nie dość, że wanna wolnostojąca jest większa od przyściennej, to dookoła niej trzeba zachować minimum 30-40 cm wolnej przestrzeni. Wannę wolnostojącą ustawić można na środku pomieszczenia, popularnym rozwiązaniem jest montowanie jej w pobliżu dużego okna lub na specjalnym podeście, który jeszcze bardziej eksponuje piękno jej bryły. W przeciwieństwie do wanien przyściennych, te wolnostojące nie wymagają żadnej obudowy, nie stosuje się też parawanów ani zasłonek. Wanna ma być elementem dekoracyjnym i praktycznym jednocześnie.

A co z baterią?

Warto zwrócić uwagę na to, że w przypadku wanien wolnostojących np. ze sklepu https://www.gredom.pl/pl/searchquery/wanny/1/phot/5?url=wanny stosowane są także wolnostojące baterie, które montowane się z poziomu podłogi. Planowanie zamontowania wanny wolnostojącej powinno się więc zacząć jeszcze zanim do łazienki dociągnięte zostaną rury i odpływ.