Warzywa i owoce z własnego ogródka

Posiadanie własnego ogrodu to nie tylko okazja do wypoczynku wśród zieleni, ale także do hodowania własnych warzyw i owoców. Plony z przydomowego lub działkowego tunelu foliowego zawsze smakują lepiej, niż warzywa kupione w sklepie, a do tego są zdrowsze. Żeby zjadać własne zbiory, najlepiej skorzystać z gotowego tunelu foliowego do samodzielnego montażu. W naszym klimacie tunel ogrodowy zapewnia roślinom optymalne warunki do rozwoju i zabezpiecza je przed wiatrem, gradem i zimnem.

Wybierz tunel foliowy

Tunele foliowe są łatwo dostępne i to w wielu wymiarach, a ich cena jest niższa, niż koszt budowy prawdziwej szklarni. Ceny tuneli foliowych można sprawdzić tutaj: https://allegro.pl/kategoria/architektura-ogrodowa-tunele-foliowe-82280. Warto przed zakupem określić powierzchnię, jaką chcemy przeznaczyć na produkcję własnych warzyw i owoców, a następnie przystąpić do szukania odpowiedniego tunelu z dobrym systemem wentylacji. Do małej uprawy na własny użytek wystarczy nieduży tunel z plastikowych lub aluminiowych elementów, najważniejsze jednak, by był on odporny na warunki atmosferyczne, działanie mechaniczne oraz przepuszczał dużą dawkę światła słonecznego.

Osoby, które chcą samodzielnie zmontować tunel ogrodowy, nie potrzebują ani technicznej wiedzy, ani pomocy fachowców, wystarczy zwykła instrukcja montażowa, która znajduje się w każdym opakowaniu tunelu ogrodowego. Ważne jest jednak, by tunel montować na równym terenie, który jest dobrze nasłoneczniony, a jednocześnie osłonięty od wiatru. Po montażu można zacząć uprawiać grządki, by po kilku tygodniach cieszyć się zbiorami.

W tunelach ogrodowych uprawia się między innymi rzodkiewkę, sałatę, kalarepę, szpinak, pomidory, paprykę, cukinię, ogórki oraz arbuzy.