Jak kupić ładne grzejniki dekoracyjne, aby ozdobiły łazienkę?

Kiedyś łazienka miała być przede wszystkim funkcjonalna, dziś dostępność dużego wyboru dodatków sprawia, że podobnie jak inne pomieszczenia, może ona zachwycać i cieszyć. Grzejnik nie musi być jakikolwiek pod względem estetycznym, on może być ozdobą.

Urządzając łazienkę musimy pamiętać, że będzie to pomieszczenie, które poza spełnianiem swoich podstawowych funkcji, stanie się miejscem do relaksu. To tutaj będziesz rozpoczynać każdy kolejny dzień pełen wyzwań i każdy kończyć. Aranżacja łazienki nie powinna być przypadkowa. Dziś mamy ogromny wybór wśród wanien, umywalek, kranów, kabin prysznicowych, które wyglądają niejednokrotnie jak małe dzieła sztuki. Podobnie rzecz się ma z grzejnikami. Poza tym, że mają ogrzewać pomieszczenie, mogą stanowić dopełnienie wystroju, element dekoracyjny.

Jak wybrać grzejnik do łazienki?

Najbardziej istotne kwestie mające wpływ na wybór grzejnika to rodzaj instalacji w naszej łazience, jej wielkość oraz fakt, jak ciepłe jest to pomieszczenie samo w sobie? Grzejnik musi być przede wszystkim wydajny, w drugiej kolejności, atrakcyjny. Wyróżniamy grzejniki wodne, elektryczne i wodne z grzałką elektryczną. Te ostatnie, świetnie sprawdzają się przez okrągły rok jako suszarki na ręczniki, również poza sezonem grzewczym. Każdy grzejnik powinien być wyposażony w regulator poziomu ciepła tak, abyśmy mogli sobie je ustawiać według potrzeb.

Kształt grzejnika

Najbardziej popularne od wielu lat są grzejniki drabinkowe, złożone z dwóch kolektorów pionowych, o okrągłym, kwadratowym lub prostokątnym przekroju, połączonych kolektorami poziomymi. Wyglądają one elegancko, bezpretensjonalnie, a dodatkowo można na nich powiesić ręczniki, czy elementy garderoby. Aktualnie wśród ofert producentów znajdziemy dekoracyjne grzejniki łazienkowe przypominające rzeźby, ramki na zdjęcia, półki, czy nawet szafki. Forma grzejnika na jaką się zdecydujesz powinna być uzależniona od koncepcji, w jakiej będzie urządzona cała łazienka. Zupełnie inne będą pasować do pomieszczeń wykończonych w stylu klasycznym, antycznym, a jeszcze inne w łazienkach nowoczesnych.

Kolor grzejnika

Grzejniki łazienkowe wykonuje się ze stali nierdzewnej, malowanej proszkowo. Paleta kolorystyczna może być bardzo bogata, standardowa biel i srebro, nie są już jedynymi barwami, które dobry producent jest w stanie zaproponować. Bardzo modnym jest obecnie urządzanie łazienek w jednolitych, stonowanych barwach, z kontrastującymi z nimi dodatkami. Inaczej rzecz się ma w sytuacji, kiedy zdecydujemy się na intensywny kolor ścian, glazury. Wówczas zaleca się dodatki raczej neutralne, które będą doskonale korespondowały z całością.

Ceny grzejników łazienkowych

Nie da się ukryć, że najtańszymi są te o najprostszej formie, czyli drabinkowe. Ich ceny zaczynają się już od kilkuset złotych. Jeśli jednak zależy nam na czymś wyjątkowym, musimy liczyć się z tym, że zapłacimy więcej. Pamiętać należy, że remontu łazienki nie robimy często. Dobry grzejnik powinien być wykonany z najlepszych materiałów, co jest szczególnie ważne w przypadku pomieszczeń, w których sprzęty narażone są na dużą wilgoć i korozję. Porządne grzejniki opatrzone są długim okresem gwarancyjnym i będą służyć wiele lat, w trakcie których mogą również cieszyć oko.

Producenci wychodząc naprzeciw ewoluującym potrzebom klientów nie ułatwiają sprawy tym, którzy mają problem z podejmowaniem decyzji. Duży wybór wzorów i kolorów może utrudnić sprawę, na szczęście nie musimy się z tym mierzyć zbyt często.