Narożniki – jak kupować, o czym pamiętać

Idealny narożnik do salonu to taki, na którym można wygodnie usiąść w rodzinnym gronie, rozciągnąć się błogo z ulubioną książką w ręku, a nawet przenocować niezapowiedzianych gości. Narożnik to mebel, który nie tylko musi być praktyczny i wygodny, ale także piękny, bo to on skupia na sobie wzrok i jest w centrum domowego życia rodziny. Kupując kanapę narożną, trzeba dobrze pomyśleć nad jej rozmiarem i funkcjonalnością.

Wymiary narożnika

Narożnik zawsze zajmuje sporo miejsca, dlatego jego wielkość musi być dostosowana do powierzchni pokoju. W niewielkim salonie nie powinno się stawiać dużych mebli, lepiej zdecydować się na minimalistyczny narożnik. Gdy do dyspozycji mamy przestronny salon, można rozejrzeć się za modelem modułowym. Narożniki modułowe można dowolnie składać z wielu elementów i tworzyć spójną kanapę w różnych kształtach. To idealne rozwiązanie dla dużych rodzin albo do domów, w których często odbywają się towarzyskie spotkania.

Narożnik z funkcją spania lub bez

Narożnik, który ma funkcję rozkładania to praktyczny mebel, gdy przyjadą goście oraz wtedy, kiedy mieszkanie jest na tyle małe, że nie można w nim wydzielić sypialni. Takie narożniki mają w ofercie producenci, którzy stawiają na piękno, ale też funkcjonalność narożników. Jeśli w mieszkaniu nie ma miejsca na typowe łóżko z ramą i materacem, narożnik trzeba co wieczór rozkładać i rano składać, ale jest wyposażony w skrzynię na pościel.