Rolety elektryczne

Rolety to doskonałe rozwiązanie do każdego pomieszczenia- zarówno biurowego, jak i mieszkalnego. Sprzęt taki sprawdzi się wszędzie, szczególnie gdy cenimy sobie komfort pracy oraz wypoczynku. Bieg czasu sprawia, że każda dziedzina potrzebuje innowacyjności. Również osłony na szyby okienne nie mogą pozostawać w tyle- producenci dostosowują produkty do naszej wygody i pragną, by było one jak najbardziej skuteczne, dlatego powstały rolety elektryczne, które w szybkim czasie zdobyły dużą popularność. Bogatą ofertę takowych rolet przedstawia sklep Ardeco. Dostępne są tutaj elektryczne rolety rzymskie oraz tzw. dzień i noc, a każde z nich mogą mieć różny wymiar i kolor.

Głównym zadaniem rolet jest przesłonięcie szyb okiennych. Pozwala to na poczucie prywatności i ustrzega przed ciekawskich wzrokiem sąsiadów i przechodniów. Poza tym rolety izolują pomieszczenie od dopływu światła słonecznego, co jest to wyjątkowo przydatne latem. Dom jest w stanie nagrzać się wtedy szybko i mocno- bywa to nie do zniesienia w sytuacjach, kiedy temperatura osiąga wysoką wartość. Rolety hamują dopływ gorąca i utrzymują optymalną temperaturę w mieszkaniu. Taka izolacja ma swoje zastosowanie również zimą, ponieważ utrzymuje ciepło wewnątrz, a ogrzewanie domu staje się bardziej ekonomiczne. Tego typu osłony do okien sprawdzają się świetnie, kiedy dopływ światła nie pozwala nam spokojnie pracować lub wypoczywać. Promienie wpadające do środka często drażnią i dekoncentrują, budzą wcześnie rano. Rolety ograniczają ich dostęp, czyniąc warunki domowe bardziej komfortowymi. Są doskonałym rozwiązaniem podczas mieszkania w mieście. Światła latarni, ciągłe hałasy- to ogromna zmora dla mieszkańców miast. Rolety tłumią w pewnym stopniu docierające dźwięki, gdyż zmieniają akustykę. Podobne cechy posiadają elektryczne rolety zewnętrze, które także dostępne są w sklepie Ardeco. One również blokują dopływ światła i wytłumiają hałas, ale ich wyjątkowym atutem jest przede wszystkim fakt, że- niezależnie od ich rodzaju- utrudniają włamanie, gdyż złodziej musiałby poradzić sobie ze skomplikowanym mechanizmem.

Rolety elektryczne są pełne zalet nie tylko ze względu na ich zastosowanie, ale także przez wygodę ich użytkowania. Można nimi sterować bez używania sznura napędowego. Ich ustawianie jest bardzo proste- wystarczy wcisnąć przycisk, by nawet  bez wstawania z miejsca cieszyć się zaciemnionym mieszkaniem. Jest to również przydatne w biurach, gdzie manualne opuszczanie i podnoszenie rolet byłoby zbyt czasochłonne, a w przypadku rozwiązania elektrycznego zajmuje to dosłownie sekundę. Poza tym rolety takie wydają się być bardziej profesjonalne i ukazują troskę firmy o komfort personelu. Sterowanie takich rolet można podzielić na dwa rodzaje: przewodowe oraz radiowe. W pierwszym z nich konieczne jest uwzględnienie połączenia między silnikiem a włącznikiem rolety. Ustawianie rolet odbywa się tutaj poprzez wciśnięcie przycisku zamontowanego na ścianie, przy czym istnieje możliwość modyfikacji ustawienia zarówno jednej rolety, jak i całej grupy jednocześnie. Sterowanie radiowe odbywa się mimo tego, że nie istnieje przewód między silnikiem a włącznikiem. Można tutaj używać tradycyjnych nadajników naściennych oraz pilotów. Taki mechanizm, który nie wymaga użycia linki napędowej, daje możliwość zamontowania rolet nawet w trudno dostępnych miejscach, gdzie normalnie ustawienie ich byłoby niemożliwe.

Rolety elektryczne są niezwykle praktycznym rozwiązaniem dla każdego wnętrzna, ponieważ dostosować je można do stylu pomieszczenia. Są estetyczne, a ich funkcjonalność i uniwersalność zapewnią wygodę. Firma Ardeco swoim szerokim asortymentem zadowoli nawet wymagające gusta, gdyż znajdziemy tam nie tylko rolety w różnych kolorach- od stonowanych po intensywnie jaskrawe, ale także w wyjątkowych wzorach, odpowiednich zarówno do pomieszczeń biurowych, jak i do  sypialni oraz pokoju dziecięcego. Nowoczesna technologia, która wykorzystano przy produkcji takich rolet gwarantuje niezawodność, a prostota użytkowania, większe bezpieczeństwo i gustowny wygląd stanowią przyjemność zarówno dla ciała, jak i dla ducha.