Małe mieszkania pilnie poszukiwane – sekret popularności mieszkań dwupokojowych

Choć większość z nas marzy o dużym domu lub przestronnym apartamencie, to w rzeczywistości na taki komfort mieszkania stać niewielu. Dlatego najbardziej popularnymi na rynku nieruchomości są niewielkie mieszkania. Wśród nich prym wiodą mieszkania dwupokojowe. W naszym artykule postaramy się odnaleźć sekret ich popularności.

Jakie mieszkania są najpopularniejsze?

Zgodnie z wynikami badań, które przeprowadził jeden z serwisów nieruchomości, wśród klientów przeglądających oferty sprzedaży mieszkań, największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania dwupokojowe.

Jak wynika ze statystyk, klienci na zakup M2 stanowią obecnie niecałe 39 procent całkowitego popytu na mieszkania. Co więcej, takie mieszkania są też najczęściej poszukiwanymi przez osoby chcące wynająć mieszkanie – zauważa nasz rozmówca reprezentujący Osiedle Botanika.

Choć wydawać by się mogło, że większość społeczeństwa dąży do jak największego komfortu, to jednak odsetek chętnych na duże mieszkania jest o wiele mniejszy. Dla przykładu, mieszkania pięciopokojowego poszukuje tylko 2,3% wszystkich klientów, a mieszkań trzypokojowych tylko ponad 1/3 klientów.

Wbrew pozorom, kawalerki też nie należą do najpopularniejszych mieszkań w Polsce. Zgodnie z wynikami badań, pomimo że kawalerki to najtańsze mieszkania na rynku, to zainteresowanie nimi wykazuje tylko co ósmy klient.

Dlaczego dwupokojowe mieszkania są tak popularne?

Mieszkania dwupokojowe mają pewne zalety, które przeważają nad kawalerkami oraz mieszkaniami z większą ilością pokoi. Przede wszystkim, ich zakup stanowi świetną inwestycję. Z racji tego, że są najbardziej poszukiwanymi mieszkaniami na wynajem, z łatwością można na tym zakupie zarobić.

Inną zaletą M2 jest fakt, że świetnie nadają się dla młodych par „na dorobku”, rozpoczynających wspólne życie. W takim mieszkaniu spokojnie zmieści się też mała rodzina z jednym dzieckiem, a biorąc pod uwagę ich ceny (niższe, niż mieszkań trzypokojowych i większych), stanowią najbardziej racjonalny wybór dla wielu małżeństw.

Ponadto, decydując się na mniejsze mieszkanie można mieć pewność, że jego koszty eksploatacyjne będą niższe, niż mieszkań trzypokojowych lub większych, co samo w sobie stanowi ogromną zaletę.

Dlaczego warto kupić mieszkanie dwupokojowe?

Podsumowując, mieszkania dwupokojowe nie są popularne bez powodu – ich zakup niesie dużo korzyści i stwarza całkiem spore możliwości. Wybór takiego mieszkania to świetna propozycja dla pary i niewielkiej rodziny, jak również dla osób, które chcą kupić mieszkanie z przeznaczeniem na wynajem.