Inwestycja w apartament nad Morzem Bałtyckim

Czy inwestycja w nieruchomości nad morzem jest atrakcyjna? Czy opłaca się zostać właścicielem mieszkania lub apartamentu z widokiem na Bałtyk? Te pytania zadają sobie osoby zastanawiające się nad alternatywnymi sposobami ulokowania nadwyżek finansowych.

Oferta developerów z roku na rok jest coraz bogatsza. Wzrost podaży i duże zróżnicowanie dostępnych nieruchomości spowodowały, że zakup apartamentu lub mieszkania nad morzem przestał być dostępny wyłącznie dla najbogatszych inwestorów. Dlatego warto zastanowić się czy inwestycja może być atrakcyjna i przynosić oczekiwany poziom zysku.

Popularność wśród obcokrajowców

Polskie morze staje się coraz bardziej popularne, a turystów jest coraz więcej. Także tych zagranicznych. Nadbałtyckie miasta i kurorty coraz częściej stają się celem wakacyjnych i weekendowych wypadów Anglików i Skandynawów. U naszych południowych sąsiadów rośnie moda na wypoczynek na polskich plażach. Mieszkania nad morzem cieszą niesłabnącą  popularnością wśród turystów z Niemiec.

Wszystko to sprawia, że wynajem mieszkań i apartamentów zapewnia coraz wyższe zyski. Dzięki dużej liczbie obcokrajowców zwiększa się obłożenie i rosną ceny, dzięki czemu inwestycje w nadmorskie nieruchomości stają się bardziej rentowne.

Coraz dłuższy sezon

Czasy, kiedy nadbałtyckie plaże zapełniały się wyłącznie w miesiącach wakacyjnych minęły bezpowrotnie. Obecnie sezon trwa od początku maja do końca września i w tym okresie branża turystyczna generuje wysokie zyski. Oferta turystyczna jest coraz bogatsza i wybrzeże nie jest już tylko miejscem słynącym z piaszczystych plaż. Naturalne prozdrowotne właściwości nadmorskiego klimatu w połączeniu z rozwojem oferty „SPA & Wellness” powodują, że dynamicznie rozwija się turystyka medyczna. Co ciekawe dzieje się tak pomimo tego, że pogoda nadal nie rozpieszcza miłośników wypoczynku nad Bałtykiem.

Dzięki wydłużeniu sezonu, inwestycja w mieszkania nad morzem zrównała się atrakcyjnością z kupnem nieruchomości w górach. Apartamenty nad Bałtykiem generują zyski przez dłuższy okres i dlatego zwrot z inwestycji jest szybszy niż kilkanaście lat temu.

Sposób na wakacje

Kupno nieruchomości nad morzem to nie tylko sposób inwestowania pieniędzy. To także możliwość spędzania urlopu nad Bałtykiem bez konieczności rezerwowania noclegu. Posiadacze nadmorskich apartamentów nie muszą się martwić dostępnością miejsc noclegowych i rosnącymi cenami. Mogą odwiedzać ulubione nadmorskie miejscowości kiedy tylko tego zapragną i nie martwić się o standard nieruchomości, w której będą spędzać urlop.

Można również łączyć przyjemne z pożytecznym, czyli możliwość wypoczynku z generowaniem zysków. Mieszkanie lub apartament mogą być wynajmowane wyłącznie w określonych terminach. Pozostały czas może być zarezerwowany dla właściciela. Przyjęta strategia najczęściej uzależniona jest od apetytu na zysk i ilości wolnego czasu.

Świetną alternatywą jest mieszkanie w Rumi – miejscowość znajduje się blisko morza, jednak nie w typowo turystycznej lokalizacji. To tutaj powstaje nowe, kameralne osiedle Novum Rumia. Inwestycja jest dobrze skomunikowana, dzięki czemu do Gdyni można dotrzeć jedynie w 15 minut i wszelkie nadmorskie atrakcje mieć na wyciągniecie ręki.