Zastosowanie opraw LED

Oprawy LED, ze względu na liczbę swoich zalet, mają ogromne pole do zastosowań. To najbardziej energooszczędne źródło światła jakie obecnie dostępne jest na rynku i jednocześnie najbardziej trwałe, bo pozwala na korzystanie z oświetlenia nawet do 50 000 godzin.

Oświetlenie do domu i pracy

Oświetlenie LED może stanowić główne źródło światła oraz punktowe w miejscu pracy czy w domu. Coraz więcej projektów architektonicznych przewiduje jako jedyne oświetlenie w mieszkaniach czy w obiektach komercyjnych właśnie oprawy LED, które skutecznie wypierają halogeny, świetlówki czy tradycyjne żarówki. Oświetlenie punktowe czy taśmy led mogą więc pełnić taką samą rolę jak jeszcze do niedawna żarówki. W ten sposób rachunki za prąd znacznie się obniżą. Dodatkowo stanowią one znakomite źródło światła w kuchni nad blatami, w szafach, komórkach, magazynach, na stopniach schodów.

Oświetlenie dekoracyjne

Oprawy LED i wszelkie taśmy znakomicie sprawdzają się w dekorowaniu domów, restauracji czy ogrodów. Dzięki nim można uzyskać bardzo ciekawe efekty: animacje świetlne, dynamiczne zmiany kolorów, płynne przechodzenie światła.

Pojazdy i komputery

Wyposażenie samochodu w światła LED umożliwia korzystanie z nich jako dodatkowego źródła podczas postojów, co pozwala na dłuższą pracę akumulatora, który w przypadku żarówek i halogenów szybko by się rozładował. Także domowe czy firmowe komputery mogą zostać wyposażone w taśmy LED, które mają niewielkie rozmiary i bardzo niski pobór prądu.

To tylko niektóre z możliwych zastosowań świateł LED. A ponieważ Ledy są dostępne w postaci pojedynczych świetlówek, samoprzylepnych listew, taśm czy modułów, które przypominają reflektory halogenowe nic nas nie ogranicza w projektowaniu oświetlenia.