Dom z ogrodem czy mieszkanie?

W ostatnim czasie coraz większą alternatywą dla poszukujących własnego lokum stają się domy prywatne. Okazuje się bowiem, że coraz bardziej zaczynają one ceną oraz przystępnością rywalizować z mieszkaniami. Dla przykładu, już za niecałe 400 tysięcy złotych można kupić dwupokojowe mieszkanie, które będzie zlokalizowane na obrzeżach Warszawy. Dokładnie w tej samej cenie można zdecydować się na dom prywatny o powierzchni 130 metrów kwadratowych oraz ogrodem zajmującym przestrzeń 400 metrów kwadratowych. Trzeba przyznać, że wybór zaczyna się robić dosyć trudny.

Schlssel mit Haus-Anhnger 2

Domy położone poza miastem to coraz częstszy cel Polaków, jeżeli chodzi o zrealizowanie swoich marzeń mieszkaniowych. Coraz więcej osób pragnie zamieszkać nie w centrum miasta, lecz w jego aglomeracji – zyskują tym jednoczesny spokój od miejskiego zgiełku oraz bliskość różnego rodzaju usług, jakie oferuje dane miasto. Naturalnie, na obrzeżach również budowane są osiedla mieszkaniowe – mieszkania Bielany posiadają w dosyć dużej liczbie i nadal stanowią bardzo atrakcyjną ofertę dla potencjalnych klientów. Niemniej jednak, równie dużym zainteresowaniem zaczynają się cieszyć domy jednorodzinne lub te w zabudowie szeregowej. Bardzo wielu deweloperów oferuje możliwość zaprojektowania swojego domu w pewnym zakresie, co z pewnością zwiększa atrakcyjność takiej oferty. Warto również wspomnieć o tym, że wiele z takich domów kwalifikuje się do dopłat pochodzących z rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych”, co jeszcze bardziej oddziałuje na atrakcyjność takich ofert, szczególnie pośród młodych ludzi, do których jest właśnie skierowany wspomniany program.

Podsumowując cały temat można powiedzieć, że wybierając podmiejską lokalizację można kupić zarówno duży dom z ogrodem, jak i mieszkanie na jednym z nowoczesnych osiedli. Wybór zależy tutaj tylko i wyłącznie od decyzji klienta, na którą składają się zapewne jego potrzeby oraz możliwości finansowe. Osoby, które mieszkały większą część swojego życia na wsi a następnie przeprowadziły się do miasta, mogą bardzo docenić możliwość zamieszkania we własnym domu, którego lokalizacja nie oddala ich od miasta. Niemniej jednak, wszystko zależy od indywidualnych przemyśleń danego klienta.