Jak kupić mieszkanie pod wynajem we Wrocławiu?

Zakup nieruchomości pod wynajem od kilku lat jest jednym z najlepszych pomysłów. Jest to przede wszystkim opłacalne w większych miastach. Ze względu na dużą liczbę przyjezdnych studentów, atrakcyjne mieszkanie we Wrocławiu może być nie tylko zabezpieczeniem na przyszłość, ale także źródłem dodatkowego dochodu. Jak jednak znaleźć idealny lokal pod wynajem?

Wymarzone mieszkanie we Wrocławiu

Przede wszystkim miej na uwadze, że młodzi poszukują nieco innych rozwiązań i udogodnień, niż rodzina. Warto o tym pamiętać, gdy oglądasz nowe mieszkania. Wrocław jest dużym miastem i nie każda lokalizacja będzie dla studentów korzystna. Poszukują oni stancji możliwie blisko uczelni. Przeglądając oferty kupna czterech kątów, zwracaj uwagę zatem, czy znajdują się one w pobliżu wydziału którejś z uczelni. Choć większość z nich zlokalizowana jest w centrum, są instytuty położone na obrzeżach miasta.

Jeśli mieszkanie, które chcesz kupić, jest oddalone od centrum – koniecznie sprawdź, czy możliwy jest bezpośredni dojazd komunikacją miejską na największe uczelnie. Liczy się także czas, jaki student miałby poświęcić na dostanie się na zajęcia. Im bliżej – tym bardziej atrakcyjne jest mieszkanie. Wrocław akurat pod tym względem nie jest wyjątkowy.

Dobra lokalizacja to również łatwy dojazd na rynek. Na atrakcyjności zyskują także mieszkania położone w sąsiedztwie popularnych dyskontów spożywczych. Studenci cenią sobie wygodę i oszczędność. Nie będzie ich interesowało bliska lokalizacja przedszkola lub przychodni zdrowia, choć na te cechy zwracają uwagę rodziny poszukujące swojego domu. Jednak tak samo jak dla rodzin, dla Twojego wynajmującego może być ważny dostęp do parkingu i klubu fitness lub siłowni.

Jaki rozkład mieszkania pod wynajem?

Każdy ma swoje własne wymagania odnośnie rozkładu pomieszczeń. Jednak wśród studentów zarysowane są dość konkretne i wyraźne preferencje, jakie spełniać mają ich nowe mieszkania. Wrocław na szczęście jest miastem, w którym stale budowane są nowe osiedla. Bez problemu powinieneś zatem znaleźć takie, które przypadnie do gustu wynajmującym. Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim ważne jest, by pokoje były nieprzechodnie. Mieszkanie studenckie to bardziej zestaw pojedynczych pomieszczeń ze wspólną łazienką i kuchnią. Trudno jest znaleźć osoby, które chętnie wynajmą przechodni pokój i zapłacą za niego standardową stawkę. Dobrze jest, gdy osobno znajduje się toaleta i łazienka, co w nowych budynkach jest już raczej standardem. I podobnie – bardziej poszukiwane są mieszkania, które mają oddzielne kuchnie zamiast aneksu kuchennego. Nie ważne, jak ciekawie są zaaranżowane pomieszczenia, liczy się ich funkcjonalność.

Meblujemy mieszkanie pod wynajem

Jeśli już jesteś pewien, że swoje nowe mieszkanie chcesz wynajmować studentom, warto je umeblować z myślą o nich. Najlepiej jest postawić na pojedyncze łóżka, zamiast ogromnych łoży małżeńskich. Postaraj się, aby w każdym z pomieszczeń było biurko i… miejsce na rower. Warto także pomyśleć o dużej lodówce ze sporym zamrażalnikiem. Doceniona na pewno zostanie także mikrofalówka, choć takie udogodnienia studenci często kupują sobie sami.

Jeśli wynajmowane przez Ciebie mieszkanie posiada wannę, pomyśl o zawieszeniu specjalnego drążka i zasłonki. Dzięki temu z wanny będzie można korzystać tak, jak z prysznica. O dziwo studentom nieczęsto zależy na mieszkaniu wyposażonym w pralkę. A jeśli już posiadasz taki sprzęt i chcesz go udostępnić wynajmującym – zadbaj o to, by w widocznym miejscu znalazła się instrukcja obsługi. Całkiem możliwe, że to będzie pierwsze samodzielne pranie w życiu studenta.

Więcej na temat nowych mieszkań znajdziesz na stronie http://www.mojdom.com.pl/