Jakie oświetlenie do wysokich sufitów wybrać?

Światło we wnętrzach gra ważną rolę. Szczególnie wieczorem, gdy korzysta się z oświetlenia, warto zadbać o to, by zapewniało jasność na odpowiednim poziomie, nie było zbyt sztuczne i nie męczyło oczu. Ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie ściemniaczy, dzięki którym możliwe jest utworzenie fantastycznego klimatu. Wśród lamp sufitowych oraz podłogowych znajduje się kilka modeli idealnych do wnętrz wysokich, które spełnią wszystkie stawiane wymagania.

Lampy sufitowe – element praktyczny i dekoracyjny

Wysokie sufity w połączeniu z dużym metrażem pomieszczenia pozwalają na wprowadzenie do aranżacji lamp o pokaźnych rozmiarach. Zwłaszcza te nowoczesne, na planie koła lub zestawy składające się z kilku odrębnych elementów o różnych rozmiarach, ale tej samej stylistyce to rozwiązanie idealne do tego typu wnętrz. Lampy wiszące będą prezentować się niebywale estetycznie, a do tego zapewnią odpowiednie światło w całym pomieszczeniu, jeśli będą rozmieszczone punktowo. Najlepszym sposobem jest uzupełnienie ich halogenami, a same lampy umiejscowić nad ważnymi strefami pomieszczenia, na przykład nad stołem w jadalni czy kompletem wypoczynkowym w salonie.

Halogeny i nowoczesne lampy LED

Oświetlenie punktowe to najlepsze rozwiązanie, które zapewni odpowiednią ilość światła. Szczególnie w nowoczesnych wnętrzach, oprócz tradycyjnych wiszących lamp sufitowych wykorzystuje się halogeny i lampy LED, które dodatkowo doświetlają pomieszczenie. W przypadku pomieszczeń otwartych, o dużej powierzchni warto zastosować rozdzielnice, dzięki którym możliwe będzie włączanie tylko części zamontowanych lamp w tej części pomieszczenia, w której będziemy się aktualnie znajdować. To rozwiązanie korzystne przede wszystkim ze względu na oszczędności. Przebywając w kuchni nie ma potrzeby, by oświetlenie w otwartym salonie było włączone. Nie ma potrzeby, by każdy halogen mógł być wyłączano osobno, za to warto takie rozdzielenie zastosować do każdej lampy wiszącej.