Rzetelne porównanie domów drewnianych oraz murowanych: co może okazać się dla nas sensowniejsze?


Domy zrobione w cegle absolutnie rządzą na rynku, zostawiając daleko w tyle konkurencję. Ostatnimi czasy ta tendencja ulega jednak zmianom, a my coraz to częściej będziemy stawiali na domy konstruowane z drewna. Pojawia się wobec powyższego pytanie – która opcja będzie bardziej korzystna?

Wady i zalety domów murowanych oraz drewnianych
Wśród mnóstwa plusów domów wykonanych z cięższego typu materiałów jest niewątpliwie ich powszechność, w związku z czym naprawdę łatwo można znaleźć dla siebie ciekawy wariant. W wypadku opcji drewnianej wybór wciąż nie jest tak szeroki.Zbliżoną okoliczność możemy obserwować, gdy chodzi o materiał budowlany- z cegłami będzie o wiele prościej. Jeśli zaś spojrzelibyśmy na domy wykonane z drewna, tutaj z budulcem bywa już bardzo różnie i czasem naprawdę należy nakombinować się, aby coś namierzyć.

Z kolei gdy spojrzeć na sam proces budowy, to ma on sprawniejszy przebieg w wypadku drewna. Poza fundamentami nie istnieje potrzeba mokrych robót, więc można je stawiać o każdej porze roku. Również transport materiałów nie będzie za sobą pociągać tak sporych problemów. Warto również zwrócić uwagę na sytuację, że magazynowanie drewna jest bezpieczne i nie stwarza zagrożenia. Niestety dom drewniany powinien być wzniesiony rzez fachowe firmy, których wciąż jest mniej, niż w wypadku wyboru domu murowanego. Najpoważniejszym problemem, jeśli chodzi o domki drewniane wydaje się być jednak trudność w utrzymaniu odpowiedniej temperatury. W okresie grzewczym trzeba więc liczyć się z wysokimi kosztami ogrzewania.