Magazyn bez pozwolenia? To możliwe

Każdy właściciel zakładu produkcyjnego wcześniej, czy później, napotka problemy związane z brakiem miejsca. Taka jest kolej rzeczy i nic tego nie zmieni. Chcąc podążać za potrzebami rynku i klientów, musimy inwestować, a inwestycje potrzebują miejsca. Jednak postawienie pełnowymiarowej hali magazynowej bądź produkcyjnej wiąże się nie tylko z dużymi kosztami, ale również ze zdobyciem odpowiednich pozwoleń, a jak wiadomo to zabiera sporo czasu.

Dla hal stalowych i murowanych jest dość ciekawa alternatywa w postaci namiotów magazynowych. Oprócz tego, że w stosunku do budynków są niepomiernie tańsze i można je postawić praktycznie wszędzie, to spełniają wymogi pełnoprawnych hal. I ich postawienie nie zajmuje firmie więcej niż 2 do 3 dni. Więc jeśli zależy nam na czasie, nie mamy się nad czym zastanawiać

Z czego zbudowany jest namiot magazynowy? Stelaż stanowią kształtowniki z wysokiej klasy stopu aluminium, bądź stali. Dach może być być pokryty plandeką PVC lub blachą trapezową. Taki namiot, bez bocznych ścian, doskonale sprawdzi się w roli wiaty na materiały budowlane i odporne na warunki atmosferyczne. Na poszycie ścian również wykorzystuje się plandeki i trapezówkę ale można też zastosować panele typu sandwich, które posiadają dodatkową warstwę izolacji. W takich w pełni obudowanych namiotach istniej możliwość osadzenia wymaganej ilości drzwi oraz okien. Dodatkowo dach da się wzmocnić podsufitką.

Większość producentów oferuje również instalacje elektryczne i systemy ogrzewania. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Niezwykle przydatny może okazać się konfigurator, za pomocą którego sami zaprojektujemy odpowiadający nam namiot. Takie narzędzie możemy znaleźć na przykład tutaj: https://dascompany.com

Niebywałą zaletą namiotów magazynowych jest ich modułowość, dzięki czemu można je dowolnie rozbudowywać. To konstrukcje niezwykle wytrzymałe na niekorzystne warunki atmosferyczne. Nie straszne im deszcze, śniegi i promienie słoneczne. Odpowiednio użytkowane będą spełniać swoją rolę, przez wiele lat.