Jakie typy bram garażowych mamy możliwość znaleźć dziś na rynku?

Brama garażowa to taki element, którego używamy kilka, do choćby kilkunastu razy w ciągu całego dnia. To w zasadzie czynność w naszym harmonogramie, wszystko będzie mocno zależało od tego, jaki tryb funkcjonowania sobie przyjmiemy. Bramy będziemy dzielić niezwykle łatwym sposobem, na dwie różniące się od siebie kategorie.

Bramy uchylne
Najbardziej powszechnie występujący typ bramowej konstrukcji, w formie całościowej – jednym elemencie. Poruszanie możliwe jest dzięki specjalnego typu rolkom. Bez żadnych trudności możemy podnieść i otwieramy bramę, która pod odpowiednim kątem powędruje ku górze.

Konstrukcja segmentowa
Drugim typem proponowanym na rynku, są bramy o konstrukcji segmentowej. W tym rodzaju bram, połączone panele tworzą z siebie harmonijkę. Środek konstrukcji takiej bramy wypełniony jest pianką z poliuretanu. Jest ona świetnie sprawdzającym się termoizolatorem. Na dodatek, pianka ta jest dobrym izolatorem dźwięków.

Wybór bramy, nieistotne w jakim wariancie, ma pewną łączącą cechę. Bramy można będzie wyposażyć w system automatyzacji, a otwierając pilotem – móc sobie zaoszczędzić konieczności wysiadania z auta przy każdorazowym wjeżdżaniu oraz wyjeżdżaniu z garażu.