Zbliżona charakterystyka betonu komórkowego.

Beton komórkowy można spotkać również pod nazwą gazobeton. Piasek i wapień lub wapno oraz cement, to w połączeniu z wodą, bazowa kombinacja dla gazobetonu. W dalszej kolejności substancja zostaje poddana spulchnieniu, rezultatem natomiast może być uzyskanie struktury, która ma porowaty charakter. Dzięki temu, że zachodzi taki proces, uzyskujemy w następstwie naprawdę lekki materiał, który jest dodatkowo wyróżniony bardzo wysoką izolacyjnością. Przeważnie spotkamy gazobeton w blokach, które można połączyć na wypust i na dodatek jeszcze, na pióro. Mają one także specjalistyczne uchwyty, które czynią znacznie prostszym ich transport.

Mocne strony stosowania gazobetonu.
To najlepszy z dostępnych na rynku termicznych izolatorów, pozostawiający daleko z tyłu resztę dostępnych opcji. Jeszcze dodatkowo, substancja ta umożliwia jednowarstwowe tworzenie konstrukcji ściennych, bez konieczności docieplania.Niezmiernie ważny będzie ponadto fakt, iż materiał ten określany dzisiaj jest jako niepalny, co znaczy w praktyce, że według wyliczeń ściana o grubości dwunastu centymetrów posiada klasę odporności ogniowej wynoszącą aż dwie godziny. Beton nazywany komórkowym chroni również przed oddziaływaniem dźwiękowym oraz bardzo szybko może oddać nagromadzoną wilgoć.

Czy faktycznie warto budować dom stosując ten właśnie typ betonu.
Ponad wszelką wątpliwość warto będzie to dokładnie przemyśleć, ponieważ same właściwości materiału będą go czyniły świetnym elementem budulcowym, zdecydowanie bardziej profesjonalnym od całej reszty tradycyjnie stosowanych rozwiązań.