Wysmakowane dekoracje ścienne

Pisząc o wysmakowanych dekoracjach wiemy, że zapewne niejednemu z czytających przyjdzie teraz do głowy jakiś pyszny deser… albo może pożywna sałatka… Mowa będzie bowiem o niewielkich, fikuśnych, dekoracjach przeznaczonych do ozdobienia kuchni i/lub jadalni. Chodzi o naklejki z motywem potraw albo napoi.

Wielostylowość

Dużą zaletą dekoracyjnych naklejek jest ich uniwersalność – pasują one do różnych typów aranżacji – zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych. Różnorodność dekoracji jest ogromna – na niektórych dominują aplikacje, na innych natomiast napisy rekomendujące określone produkty. Takie kompozycje przywodzą na myśl elementy wystroju restauracji zachęcające nas do zatrzymania się i spędzenia przyjemnej chwili nad filiżanką herbaty lub kawy.

Kulinarne inspiracje

Wielu z nas jest wzrokowcami, więc patrząc na pięknie wyeksponowany produkt albo smacznie wyglądającą potrawę, ma ochotę nasycić także zmysł smaku. Wyjdzie nam zatem na zdrowie, jeżeli ozdobimy kuchnię naklejkami przedstawiającymi soczyste owoce – z pewnością przypomnimy sobie o nich podczas robienia kolejnych zakupów. Pomysłowe kompozycje łączą przedstawienie produktu z prostym przepisem na jego wykonanie, tworząc wyjątkową „stronicę” z książki kucharskiej, wyjątkową, bo umieszczoną, na przykład, na ścianie.

Łatwość użytkowania

Nie ulega wątpliwości, że kuchnia czy jadalnia może być ozdobiona tapetą czy fototapetą, jednak naklejki są zdecydowanie łatwiejsze w eksploatacji, tańsze, pozwalające na wielokrotne modyfikacje wnętrza, cóż bowiem prostszego niż zamienić apetyczny koktajl na kilka kostek czekolady? Warto zatem zadać kłam stereotypowi w myśl którego samoprzylepne naklejki mogą zdobić tylko dziecięce pokoje – te uniwersalne ozdoby z powodzeniem współtworzą różne typy aranżacji.