Spraw, by w Twoim domu płynął tańszy prąd

Chociaż formalności związane ze zmianą dostawcy energii są podobne, jak przy zmianie operatora odpowiedzialnego za internet lub telefon, wciąż niewiele polskich rodzin zdecydowało się na zmianę dostawcy prądu. Taka możliwość istnieje od 2007 roku i pozwala na porównanie cen prądu u różnych dostawców oraz na wybranie oferty, która zapewnia najtańszy prąd.

Tania energia u konkurencji

Aby do domu płynął prąd, jedna firma musi go wyprodukować, a kolejna sprzedać. Tej, która energię produkuje, zmienić nie można, ale można zmienić tę, która dostarcza ją do domu. Firm takich jest przynajmniej kilka, a ich działalność zależna jest od położenia w naszym kraju. Jednak sprzedawców prądu jest coraz więcej i to z nimi należy negocjować warunki cen zakupu energii.

Jak wybrać dostawcę najtańszego prądu?

To proste! Wystarczy porównać oferty firm działających na swoim obszarze zamieszkania. W tym celu podaje się adres, roczne zużycie energii i szacunki, ile energii zużywa gospodarstwo w godzinach szczytu. Później wystarczy zgłosić się do tej firmy, która faktycznie oferuje tanią energię. Taka zmiana nie jest trudna do przeprowadzenia ani nie grozi przerwami w dostępie do prądu. To nowy operator przyjmuje na siebie formalności związane z rezygnacją z usług poprzedniego operatora i ma na to do 30 w przypadku pierwszej zmiany i 14 w przypadku każdej kolejnej.