Poznańskie Naramowice – dlaczego właśnie tam warto kupić nowe mieszkanie?

Ogłoszeń z nowymi mieszkaniami na sprzedaż od deweloperów widzimy mnóstwo. Obiekty mieszkalne są doskonale dopasowywane do potrzeb dzisiejszego mieszkańca. Popularnością coraz mniej cieszą się mieszkania położone w samym centrum miasta.

Wolimy spokojniejsze miejsca i jak się okazuje, nie tylko rodziny i małżeństwa je wybierają, lecz także młodzi ludzie. Dużo młodych decyduje się kupić lub wynająć mieszkanie z dala od centrum miasta. Co więcej, coraz częściej jako przyszłe miejsce zamieszkania wcale nie wybieramy zatłoczonej Warszawy czy Krakowa. Wolimy mniej zatłoczone, klimatyczne i nie przepełnione dużą ilością turystów miasta. Do takich należą z pewnością Bydgoszcz, Toruń, Poznań czy Częstochowa. Z czego Poznań uchodzi za najlepsze miejsce do mieszkania według najnowszego rankingu.

Życie w spokojniejszej części miasta po prostu lepiej wpływa na nasze samopoczucie. Bliskość lasu, rzeki, jeziora czy nawet małego parku sprawia, że po prostu lepiej się czujemy, a gdy otwieramy okno nie wdychamy spalin, tylko czyste i świeże powietrze. Większość z nas pracuje w centrum dużych miast, dlatego po ciężkim dniu pracy za biurkiem, najlepiej odpoczniemy w spokojniejszym miejscu. Dlaczego to właśnie Poznań uchodzi za najlepsze miejsce do mieszkania? Odpowiedź na to pytanie wcale nie będzie trudna.

Poznań nie tylko zachwyca przepiękną starówką, zabytkowymi kamienicami, ratuszem z koziołkami czy apetycznymi rogalami świętomarcińskimi. Miasto to uchodzi za jedno z najlepszych do mieszkania, ponieważ oferuje bardzo dobre lokalizacje mieszkalne. Najniższe bezrobocie, słynna akademicka atmosfera, doskonała komunikacja i przede wszystkim mnóstwo terenów zielonych. Poza tym, Poznań jest miastem, które dynamicznie się rozwija. Wciąż powstają tutaj nowe inwestycje, a przede wszystkim większość obiecywanych przez rząd założeń jest rzeczywiście realizowanych.

Jednymi z najpopularniejszymi osiedlami do zamieszkania w Poznaniu są: Strzeszyn, Piątkowo, Ławica, Rataje, Piątkowo czy Jeżyce. Jednak ostatnio dużą popularnością cieszą się poznańskie Naramowice, leżące w północnej części miasta. Naramowice doskonale wpisują się w wizję współczesnego, idealnego miejsca do zamieszkania. Położone są z dala od gwarnego centrum, a to je wyróżnia to przede wszystkim bliskość przepięknej natury. W Naramowicach leży jeden z najpiękniejszych rezerwatów przyrody Żurawiniec oraz mnóstwo parków, w których można się zrelaksować w słoneczny dzień. Oprócz pięknie zagospodarowanych zielonych terenów, Naramowice oferują także historyczne piekarnie i cukiernie, restauracje, baseny, ośrodki tańca i inne obiekty sportowe. Z tego względu, wiele firm deweloperskich buduje nowe inwestycje właśnie na poznańskich Naramowicach. Nowe mieszkania na sprzedaż oferuje deweloper Red Co. – inwestycja Karpia 22. Mieszkania położone są na spokojnym osiedlu, w nowocześnie zaprojektowanym bloku wykończonym jasną, estetyczną elewacją.

Naramowice to miejsce, o którym z pewnością warto pomyśleć jako o przyszłym miejscu zamieszkania. Spokój, cisza, dobry dojazd do centrum, a także wielość zielonych przestrzeni odzwierciedlają potrzeby dzisiejszego mieszkańca.