Poznaj trendy w urządzaniu wnętrz na 2018 rok

Moda nigdy nie stoi w miejscu, dlatego co roku projektanci prezentują nam nowe koncepcje, które mają wyznaczać trendy zarówno na wybiegach, jak i w katalogach producentów materiałów wykończeniowych. Nas oczywiście najbardziej interesuje to, co będzie się dziać w naszych domach i mieszkaniach. Prześwietliliśmy propozycje projektantów i wiemy już, jakie trendy w urządzaniu wnętrz będą dominować w 2018 roku.

Motywy kwiatowe

Ten trend widać w pracach praktycznie wszystkich liczących się projektantów. Kwiatowe desenie będą szalenie modne w 2018 roku, co na pewno ucieszy fanów stylu angielskiego i boho. Kwiaty do wnętrza można zaprosić na wiele sposobów. Świetnym rozwiązaniem są chociażby fototapety 3D na wymiar, które można dopasować do każdej ściany, a nawet drzwi czy mebli.

Pamiętaj, że taka kwiatowa fototapeta jest bardzo wyrazista, co wymusi na Tobie stosowanie tożsamych dodatków. Możesz pójść w kierunku wspomnianego już stylu angielskiego lub wręcz przeciwnie: postawić na architektoniczny minimalizm. Fototapeta przedstawiająca kwiaty będzie fantastycznie korespondować z kolejnym ważnym trendem na 2018 rok.

Beton wciąż w modzie

Beton architektoniczny to jeden z najważniejszych trendów w designie już od kilku sezonów. Projektanci nie zrezygnują z niego także w 2018 roku. Nadal bardzo modne będą betonowe ściany, które doskonale pasują do ultranowoczesnych wnętrz. W sukurs przyjdą im jednak panele podłogowe imitujące szlifowany beton oraz identyczna glazura.

Ciekawą propozycją na 2018 rok są także betonowe dodatki, czyli donice, przyborniki, figurki i ramki do zdjęć. Ich zadaniem jest nie tylko podkreślanie nowoczesnego charakteru wnętrza, ale także smaku właściciela. Beton tworzy również bardzo dobre tło dla bardziej wyrazistych dodatków, w tym mebli i tkanin.

Czerwienie

Kolor czerwony, szczególnie w krwistym wydaniu, jest obecny w wielu katalogach wnętrzarskich na 2018 rok. Projektanci proponują jego wykorzystanie szczególnie pod postacią mebli. Chodzi tutaj o wprowadzenie do wnętrza odrobiny życia i emocji, co jest bardzo ważne w kontekście mody na styl minimalistyczny i industrialny.

Czerwony fotel, sofa czy pufa automatycznie stają się kluczowymi elementami wystroju wnętrza. Kojarzą się z elegancją, wysoką świadomością stylistyczną, a do tego bardzo dobrze współgrają z mniej intensywnymi dodatkami, np. białymi ścianami czy wspomnianą podłogą imitującą beton.

Miodowy żółty

To kolejny kolor, który będzie mieć ogromne znaczenie w urządzaniu wnętrz w 2018 roku. Miodowy żółty jest ciepły, wprowadza do pomieszczenia przyjemną atmosferę, sprzyja odpoczynkowi, ładnie porządkuje przestrzeń wyznaczając strefy. Naszym zdaniem warto go stosować przede wszystkim w formie dodatków, np. poduszek, kocyków, dywanu  czy zasłon.

Miodowy żółty pomoże Ci złagodzić intensywną czerwień. Łącząc te dwa gorące kolory w jednym pomieszczeniu idealnie trafisz w trendy w urządzaniu wnętrz na 2018 rok.

Motywy etniczne

Moda na etno nie przemija, a wręcz ma się bardzo dobrze, o czym świadczą katalogi projektantów na 2018 rok. Nadal będziemy sięgać po dodatki nawiązujące do kultury ludowej, szczególnie krajów afrykańskich i azjatyckich. Maski, fototapety, meble, zdobienia ścienne – to wszystko idealne propozycje dla osób, które chcą wprowadzić do swojego wnętrza odrobinę egzotyki.

Jest z czego wybierać, prawda? Wymienione trendy przypadną do gustu zarówno konserwatystom, jak i fanom wyrazistych elementów wykończeniowych. Rok 2018 w designie zapowiada się arcyciekawie!