Kupno mieszkania w Tarnowie. Czy to dobry pomysł?

Kupno mieszkania to niełatwe zadanie, o czym przekonało się wiele osób. Okazuje się, że zdobycie gotówki i podpisanie umowy to najprostsze kroki. Nabywcy, którzy znaleźli idealne rozwiązanie zaznaczają, że miesiące poszukiwań, szereg formalności i poważnych decyzji przysparzają wiele nerwów i stresu. Podejmując decyzję, warto wziąć pod uwagę nie tylko jakość lokalu, ale też jego lokalizację. Czy warto inwestować w mieszkania w Tarnowie?

Tarnów – poznaj miasto

Tarnów to drugie największe miasto na terenie województwa małopolskiego, tuż za Krakowem. Jego ogromną zaletą jest lokalizacja blisko autostrady A4. Sprawia to, że do miasta będącego stolicą województwa można dotrzeć już w ciągu niecałej godziny. Mieszkańcy potwierdzają, że to nie jedyne plusy rozwiązania. Piękne zabytki i atrakcje turystyczne, a także bogate zaplecze edukacyjne sprawiają, że życie jest tu komfortowe i przyjemne. Dzieci mają zapewniony bezproblemowy dostęp do szkół, a dorośli do miejsc pracy zapewniających dogodne warunki. Dla wielu dojazd do Krakowa jest opłacalny, gdyż tarnowski rynek nieruchomości jest znacznie tańszy, a krakowskie wynagrodzenie wyższe. Jak jednak wygląda rynek nieruchomości?

Nieruchomości w Tanowie – zobacz

Coraz więcej deweloperów, w tym Samson – Dom, decyduje się na rozpoczęcie budowy bloków mieszkalnych czy domów jednorodzinnych w Tarnowie. Początki zwiększonej intensywności inwestycji sięgają roku 2014, kiedy to ruszył program „Mieszkanie dla Młodych”. Już w 2015 roku zauważono znaczny wzrost zainteresowania zakupem mieszkań. W związku z rosnącym popytem wzrosła również podaż. Ogromna popularność sprawiła, że również ceny mieszkań osiągnęły wyższe wartości. Mimo to chętnych na zawarcie umów nie brakowało. W chwili obecnej wartość mieszkań nowych, jak i z rynku wtórnego jest już stabilna. Atrakcyjna lokalizacja i dobra cena sprawiły, że wśród singli największą popularnością cieszą się małe mieszkania w Tarnowie – 1-2 pokojowe zlokalizowane w centrum. Dla rodzin lepszą lokalizacją są obrzeża, pod warunkiem, że dzielnica jest dobrze skomunikowana z centrum. Wybierają oni nieco większe i droższe propozycje, które zapewniają im komfortowe warunki życia. Zarówno jedne, jak i drugie, dzięki nowym inwestycjom, są dostępne do nabycia.

Czy będzie to idealne miejsce dla Ciebie i Twojej rodziny? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam. Możesz być jednak pewien, że Tarnów jako miasto urzeknie Cię swoją architekturą, dostępnością strategicznych miejsc niezbędnych do komfortowego życia, ale też pobliską metropolią, która zapewni Twojej rodzinie godziwe warunki do życia.