Kolory wróciły do wnętrz!

Po kilku latach szarości i bieli w każdym pokoju czy kuchni, kolory wracają do mieszkań i domów! Zieleń, turkus, a może żółty? To barwy dodające energii, dostępne w ciekawych dodatkach, takich jak lampy, poduszki czy dekoracje. To niezwykle pozytywny trend, ponieważ kolory poprawiają nastrój, wprowadzają do monochromatycznych wnętrz dobrą energię.

Nietypowe połączenia soczystych barw

Trendy w wykańczaniu wnętrz opierają się obecnie na metalicznych i opalizujących kolorach. Popularnością wśród projektantów, ale też ich klientów, cieszą się wszelkie dodatki miedziane oraz złote. W eleganckich pomieszczeniach coraz więcej jest też srebrnych elementów w postaci lamp, doniczek, ram obrazów i luster. Kolory metaliczne uznawane są za neutralne, dlatego można je sprawnie łączyć z innymi, bardziej intensywnymi.

Stopniowo też rezygnuje się z pasteli, z bieli i szarości, stawiając na intensywne, żywe odcienie. Można to zauważyć w sklepach z meblami i dodatkami, ale także w świetnych, nowoczesnych projektach doświadczonych architektów wnętrz: http://www.alinabadora.pl/

Wyrazista paleta barw uwzględnia granat, soczystą zieleń, słoneczny lub miodowy odcień żółtego. Modne są także dotychczas uważane za ryzykowne połączenia kolorów, na przykład niebieskiego z pomarańczowym, czyli odcieni chłodnych z ciepłymi. Zieleń często zestawia się z fioletem albo błękitem, co kiedyś było nie do pomyślenia.

Jeśli chcemy zmienić swoje wnętrze, wystarczy czasami niewiele: narzuta na kanapę, dywan, malowany sufit. Kiedy nie mamy odwagi dokonać zmian samodzielnie, poprośmy o pomoc specjalistów. Efekt może być zachwycający.