Kiedy wymienić okna na nowe?

Nowoczesne okna są niezwykle trwałe i skutecznie chronią dom przez wiele lat. Jednak łatwo znaleźć stare budynki, w których wciąż zamontowane są spróchniałe, drewniane ramy okienne lub okna PCV, które już nie wyglądają tak estetycznie, jak przed wieloma laty. Kiedy warto zmienić okna na nowoczesne? Gdzie kupić artykuły do montażu okien w atrakcyjnych cenach?

Wysokiej jakości okna mogą przetrwać nawet dwadzieścia lat albo i dłużej. Jednak, gdy zostały źle dobrane, nieprawidłowo zamontowane albo doszło do ich zniszczenia trzeba pomyśleć o tym, czy nie warto ich zmienić. Czasami dosyć kosztowna wymiana okien okazuje się bowiem tańsza, niż ogrzewanie mieszkania, z którego ciepło ucieka właśnie otworami okiennymi. Gdy na powierzchni okiennej ramy albo szyby pojawiają się widoczne uszkodzenia, w domu czuć ciągły przewiew, rachunki za prąd, gaz czy inne paliwo grzewcze ciągle wzrasta trzeba podjąć tę decyzję. Powodem do wymiany okien mogą być także uszkodzenia ramy, dewastacje w wyniku wandalizmu, włamania czy katastrofy naturalnej. Poza tym stolarka okienna naturalnie niszczeje – wypacza się lub żółknie, okno nie prezentuje się dobrze, a do domu przenika coraz więcej ulicznego hałasu.

Niezależnie od tego czy chcemy samodzielnie wymienić okna, czy zlecamy to ekipie, warto kupić wszystkie artykuły do montażu okien w jednym sklepie. Najwygodniej oczywiście przez Internet, gdzie ceny są niższe, a wybór produktów większy, niż w niejednym sklepie wielkopowierzchniowym. W sklepie simteq.pl znajdziemy między innymi wszelkie taśmy do montażu oraz pianki niezbędne do uszczelniania okien, kołki montażowe, uszczelki. Dostępne są także narzędzia, takie jak młotki bezpieczne czy pistolety do nakładania pianek, szpachelki czy uchwyty do przenoszenia szkła. Przy okazji można też kupić inne elementy wyposażenia domu, na przykład parapety, które zwykle zmieniamy przy okazji wymiany okien.