Drewniane sufity podwieszane w Twoim domu

Drewno od zawsze było wykorzystywane w budownictwie i po mimo wprowadzania na rynek innych materiałów, zawsze cieszyło się zainteresowaniem ze strony mniejszych i większych inwestorów czy też architektów.

Trudno wytłumaczyć na czym do końca polega fenomen tego materiału, ale niemal każda osoba chce mieć – jeśli nie cały dom z drewna – to przynajmniej kilka elementów we wnętrzu.

Dlatego w pomieszczeniach kładzione są na przykład drewniane podłogi, parapety czy montowane belki pod sufitem. Można oczywiście pójść o krok dalej i wzbogacić swoje wnętrze drewnianym sufitem podwieszanym. Konstrukcja sufitów podwieszanych być może nie jest dla was obca, ale na pewno niewielu z was było świadomych tego, że może powstać z płyt drewnianych.

sufity-podwieszane

Bowiem materiałem najczęściej wykorzystywanym w konstrukcji sufitów podwieszanych są płyty gipsowo-kartonowe czy gipsowe płyty perforowane (szczególnie w przestrzeniach biurowych ale też w domowych po pomieszczeniach kina domowego). Przewaga płyt perforowanych nad tymi pierwszymi polega na tym, że doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach, gdzie istnieje potrzeba poprawy izolacyjności akustycznej. Osoby zainteresowane poszerzeniem swojej wiedzy na temat płyt perforowanych odsyłam do strony tutaj . A resztę zapraszam do czytania dalszej części artykułu na temat sufitów drewnianych.

Na rynku dostępne są płyty drewniane o powierzchniach laminowanych lub fornirowanych. Forniry, w odcieniach, proponowane są w gatunkach: wiśnia, klon amerykański oraz buk. Natomiast laminaty drewna proponowane są w gatunkach: grusza, lipa, klon.

Niewątpliwe drewniane sufity podwieszane mają zastosowanie we wnętrzach, w których zależy nam na stworzeniu z jednej strony sielskiego klimatu połączonego z ciepłem, ale również elegancji. Sufit w takim stylu na pewno ożywia pomieszczenie, nadając jemu oryginalnego i niespotykanego charakteru. Dlatego, jeśli szukacie innowacyjnych rozwiązań na sufit warto jest przemyśleć to rozwiązanie.