Dlaczego warto kupować nieruchomości – Wrocław i rynek pierwotny

Wiele osób stoi przed dylematem – zdecydować się na wynajem mieszkania czy postawić na własne lokum. Odpowiedź na to pytanie zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb oraz wymagań, istnieje jednak kilka silnych argumentów przemawiających za wyborem nieruchomości (Wrocław) na własność, najlepiej prosto od dewelopera.

Nowe nieruchomości (Wrocław) – większy wpływ na wygląd mieszkania

Własny lokal kupiony od dewelopera to przede wszystkim możliwość mieszkania w wymarzonych warunkach. Jego wygląd, a w niektórych przypadkach nawet materiały użyte do budowy, zależą w dużej mierze od nabywcy, który może kierować się swoimi indywidualnymi preferencjami. W przeciwieństwie do wynajmowanych mieszkań, to on sam decyduje jak mają być urządzone wnętrza oraz w jaki sposób będą podzielone pokoje (np. poprzez dobudowanie ścianki działowej). Niektóre firmy deweloperskie proponują wykończenie mieszkań pod klucz – warto skorzystać z tej opcji i cieszyć się takim mieszkaniem, w jakim zawsze chciało się żyć.

Wrocław – nieruchomości a konieczność remontów

Posiadanie mieszkania wiąże się z remontami, a im starszy jest lokal, tym częściej są one niezbędne. Tego typu problemów można uniknąć, decydując się na ofertę rynku pierwotnego. Przede wszystkim, nowy budynek nie wymaga zbyt wielu napraw, a nawet jeśli, deweloper ma obowiązek naprawić wszelkie wady, jakie powstały albo ujawniły się w początkowym okresie użytkowania, czyli w czasie od trzech do pięciu lat. To sprawia, że zakup nowego mieszkania staje się o wiele bardziej opłacalny w porównaniu z lokalem z rynku wtórnego czy wynajmowanym, gdzie kwestia opłaty za remonty zależy od często od dobrej woli właściciela.

Nowoczesne rozwiązania

Wynajem lokum w wielu przypadkach oznacza mieszkanie w starszym budynku, pozbawionym licznych udogodnień, nierzadko nawet tak podstawowych jak winda. Pod tym względem rynek pierwotny przewyższa oferty wynajmu oraz mieszkań z obiegu wtórnego. Deweloperzy stosują zazwyczaj najnowsze rozwiązania architektoniczne, a ponadto oferują garaże podziemne i parkingi. Tereny wokół osiedla są też projektowane z myślą o dzieciach, stąd place zabaw niedaleko budynków. Należy również zaznaczyć, że osiedla są na ogół strzeżone, żeby zapewnić mieszkańcom maksymalną ochronę. W budynkach starego typu próżno też szukać udogodnień dla osób niepełnosprawnych, które w osiedlach deweloperskich są normą. To istotny argument zachęcający do sprawdzenia nieruchomości na sprzedaż. Wrocław jest nowoczesnym miastem, dlatego tego rodzaju rozwiązania powinny być coraz częściej wdrażane.

Ceny nieruchomości – Wrocław

Opłaty za wynajem będą niższe niż zakup lokalu, ale i nowe lokum może przynieść pewne finansowe korzyści. Przede wszystkim, inwestycja w nieruchomości (Wrocław) oznacza, że po pewnym czasie, mieszkanie można będzie z zyskiem sprzedać. O ile postawisz na lokal w nowoczesnej zabudowie i położony w atrakcyjnej okolicy, masz spore szanse uzyskać za niego dobrą cenę. Poza tym, zakup nowej kwatery jest też ułatwiony ze względu na rządowy program pomocy finansowej „Mieszkanie dla Młodych”. Dotyczy on jednak wyłącznie nieruchomości na sprzedaż z rynku pierwotnego.

Decyzja dotycząca mieszkania powinna być skrupulatnie przemyślana i nie podejmowana pod wypływem emocji. Najlepiej dokładnie przejrzeć ofertę jaką kieruje rynek nieruchomości – Wrocław daje w tym zakresie szeroki zakres możliwości, co ułatwia znalezienie idealnego lokum.