Dlaczego odśnieżanie dachów jest tak istotne?

Właściciele domów i firm mogą zrobić sobie krzywdę i uszkodzić dachy, gdy starają się usunąć śnieg samodzielnie. Ze względu na dużą głębokość śniegu, a zwłaszcza w przypadku opadów śniegu, którego warstwy zostały zamrożone do lodu, bardzo łatwo może dojść do zbyt mocnego uderzania w powierzchnię dachu podczas jego usuwania.

Właściciele domów i firm mogą zrobić sobie krzywdę i uszkodzić dachy, gdy starają się usunąć śnieg samodzielnie. Ze względu na dużą głębokość śniegu, a zwłaszcza w przypadku opadów śniegu, którego warstwy zostały zamrożone do lodu, bardzo łatwo może dojść do zbyt mocnego uderzania w powierzchnię dachu podczas jego usuwania. W ten sposób można faktycznie penetrować powierzchnię dachu. Ponadto, czasem zdarza się, że w pobliżu dachu opadają linie energetyczne – przez co dochodzi do dodatkowego niebezpieczeństwa w trakcie odśnieżania. Kolejną komplikacją jest to, że drzewa obciążone dużymi opadami śniegu mogą się złamać i tym samym zniszczyć wszystkie rodzaje dachów niezależnie od ich rodzaju. Odśnieżanie dachów w Warszawie i w każdym innym miejscu na świecie, dlatego powinno być pozostawione profesjonalistom. Ceny za odśnieżanie dachów można zobaczyć np. tutaj – odśnieżanie dachów cena.

Odśnieżanie dachu – co może się stać, gdy je zignorujemy?

Uszkodzenie strukturalne jest największym problemem w odniesieniu do dużych obciążeń związanym z obecnością śniegu na dachach.

Ten rodzaj uszkodzenia obejmuje:

  • ugięcia belki
  • naruszenie powierzchni dachu
  • wewnętrzne pęknięcia w ścianach (szczególnie w oknach i drzwiach)
  • wyciek wody w ścianach lub wewnątrz budynków
  • wyboczenie wewnętrzne lub zewnętrzne.

Jedną z pierwszych oznak wycieku są zacieki. Jeśli na Twoim dachu pojawił się wyciek wody, musisz skontaktować się ze specjalistą od pokryć dachowych. Najlepiej jednak jeśli jeszcze wcześniej zadbasz profilaktycznie o odśnieżanie dachów w niskiej cenie. Małe naprawy dachu kosztują ułamek kwoty związanej z instalacją całego nowego dachu i dokonaniem ewentualnych napraw strukturalnych. Warto to zapamiętać. Ponieważ w większości przypadków, zapobieganie przeciekom takie jak odśnieżanie dachów jest to zawsze najlepsza i najtańsza droga do zapewnienia, że dach wytrzyma bez uszczerbku całą zimę. Warto o tym pomyśleć jeszcze przed nadejściem sezonu – bo czasem jest już za późno.