Co to właściwie jest keramzyt? Jakie dobre strony wynikną z wykorzystywania tego budulca?

Keramzyt jest lekkim kruszywem powstającym w konsekwencji wypalania gliny ilastej. Wykorzystywany jest do produkcji pustaków stropowych oraz ściennych oraz w procesach produkcji betonu. Prócz powyższych przykładów, można się z nim spotkać w ogrodnictwie, w branżach, gdzie prowadzi się zaawansowane inżynieryjne procesy oraz w obszarze przemysłu budowlanego.

Keramzyt z bliska.
Dom, który powstał z keramzytu posiada szereg wartych uwagi cech. Jedną z najważniejszych będzie bardzo doskonała izolacja cieplna, która powoduje, że może się świetnie sprawdzić w miejscach, gdzie mamy zmienność klimatu. Dodatkowo użycie keramzytu pozwoli uzyskać znaczną odporność na szereg szkodliwych czynników chemicznych, jak również intensywne zmiany temperatury. Powstrzymywanie grzybów oraz utrudnianie gryzoniom ingerowania w zabudowę – kolejne plusy na liście. Na dodatek jeszcze – jest to materiał, który zakwalifikowano jako wyjątkowo niepalny. Osoby, które mają bardzo proekologiczne podejście do życia, podkreślają wyraźnie jedno – materiał ten jest całkowicie bezpieczny i nie stanowi zagrożenia dla środowiska.

Wykorzystywanie w budowlanych procesach – plusy
Domy zbudowane z tego materiału posiadają niewielką nasiąkliwość, co skutkuje tym, że nie łapią wilgoci. Nie bez znaczenia jest w tym wszystkim fakt, iż konstrukcje stawiane z keramzytu są stosunkowo lekkie. W następstwie, budowa postępuje szybciej. Także pod względem cenowym keramzyt nie wyróżnia się w sposób negatywny przy innych budulcach.